Energia słoneczna – nasza przyszłość?

www.annaaksamit.pl

Jeśli chodzi o energię odnawialną, to jest to coraz bardziej popularny temat i interesują się nią nie tylko klimatolodzy i ekolodzy, ale coraz częściej tak zwani zwykli ludzie. Bowiem okazuje się, że to nie tylko ekologiczna energia, ale i bardzo dobry sposób na oszczędzanie. Przykładem mogą być choćby baterie słoneczne, które można ładować wielokrotnie i się nie zużywają.

http://www.bamartech.pl/tluszczu_20.html

Gdzie wykorzystujemy baterie słoneczne? Pierwszym co się nasuwa są oczywiście zegary. Zegary i zegarki z powodzeniem od wielu lat działają na baterie słoneczne. Jednakże tego typu baterie znajdziemy także choćby w sygnalizacji świetlnej. Okazuje się, że tam także działają i można je wykorzystywać. Od jakiegoś czasu także znaki drogowe wspierane są za pomocą baterii słonecznych. Dzięki temu nocą o wiele lepiej je widać.

Jeśli chodzi o nocne oświetlenie zasilane bateriami słonecznymi, to w tej kategorii mieszczą się także solarne lampy ogrodowe i plafony ścienne. Coraz więcej osób takowe instaluje w swoich ogródkach. Jak widać jest tych urządzeń coraz więcej, więc można zaryzykować stwierdzenie, że energia solarna to nasza przyszłość.

przychodnia.gpl24.com