Gdzie kończy się światło a zaczyna energia?

nawi.ogladajonline.com.pl http://www.bamartech.pl/

Okazuje się, że ze światła słonecznego z powodzeniem można uzyskiwać energię elektryczną. Jest cała nauka, która jest temu poświecona. Nazywa się ona fotowoltaika i jest coraz bardziej popularna ostatnimi czasy. Okazuje się bowiem, że konwencjonalne źródła energii są na wyczerpaniu i potrzebujemy nowych. Potrzebujemy takich, które są o wiele bardziej ekologiczne i nie szkodzą tak naszej planecie. Słońce, a w zasadzie uzyskiwana z niego energia spełniają wszystkie te warunki.

Tak więc baterie słoneczne instalowane są w różnego typu urządzeniach i sprzętach. Od samochodów począwszy, na zegarkach na rękę skończywszy. Dokładnie tak, okazuje się bowiem, że samochody hybrydowe w swoich mechanizmach mają zainstalowane baterie słoneczne. Wspomniane już zegarki czy też kalkulatory także. Baterie słoneczne montuje się także w sygnalizacjach świetlnych.

Oczywiście wykorzystywane są jeszcze w innych sprzętach, jak chociażby występujące w różnych rozmiarach i kolorach lampy ogrodowe, które są ostatnimi laty niezwykle popularne.


Polipak.com.pl Profitechnik